ul. H. Sucharskiego 2, Rzeszów (0-17) 866 13 06 Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+  

 iStock 000002744496 ExtraSmall

Innowacyjność oferty dydaktycznej, umiędzynarodowienie kształcenia oraz wysoko wykwalifikowana kadra to podstawowe cele, które stawia sobie każda licząca się europejska uczelnia. Podążając tą ścieżką, WSIiZ nie tylko zachęca, ale i wspiera swoją kadrę dydaktyczną oraz pracowników administracyjnych w doskonaleniu międzykulturowych kompetencji oraz w zdobywaniu międzynarodowego doświadczenia.

 

Pracownicy szkół wyższych (pracownicy administracyjni oraz kadra dydaktyczna) mogą wyjeżdżać do instytucji zagranicznych, np. przedsiębiorstw, organizacji, instytucji edukacyjnych, w tym uczelni, w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w pracy.

Efektami zagranicznej wymiany (wyjazdy szkoleniowe pracowników Uczelni) są m.in.:

  • zdobywanie nowego doświadczenia zawodowego
  • doskonalenie kompetencji wykorzystywanych w codziennej pracy
  • poszerzanie wiedzy w danej dziedzinie
  • udział w projektach wspierających modernizację uczelni (np. wewnętrzne systemy zarządzania, strategie finansowania)
  • udział w projektach wielostronnych dotyczących współpracy uczelni z przedsiębiorstwami, których celem jest m.in. polepszanie kompetencji absolwentów i zwiększanie ich szans na zatrudnienie, itp.

Dzięki posiadaniu Karty Uczelni Erasmusa nasza Uczelnia jest uprawniona do podejmowania następujących działań w kategorii wymiany pracowników:

  • wyjazdy pracowników uczelni do partnerskich szkół wyższych oraz do innych współpracujących instytucji, organizacji, przedsiębiorstw w celach szkoleniowych (kompetencji zawodowych, udział w szkoleniach, seminarium, warsztatach z elementami szkolenia, wizyta typu "work shadowing" itp.), STT - Staff Training
  • wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelniach partnerskich za granicą (STA - Staff Teaching Assignments)

 

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami organizacji wyjazdów w celach szkoleniowych w ramach programu Erasmus+.

 

 
 

O nas


Strona internetowa współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ 2014/15 (OS). Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Konkurs Fotograficzny - IV edycja

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.